Kmenové pilové pásy

Technické parametry

Tloušťka řezu 1,8-2,8 mm
Šířka pásu 50-260 mm
Zpracování Primární
Úprava zubů Stelitované
Servis a broušení Ano
Materiál Uddeholm, 80NiCr11, EHS

Kmenové pilové pásy jsou stěžejním odvětvím naší výroby


Vlastnosti

Jsou určeny pro primární zpracování dřeva na kmenových pásových pilách různých značek, které běžně využívají pilnice u nás i zahraničí. Většinu naší produkce kmenových pilových pásů tvoří pásy vyrobené z materiálu Uddeholm, což je vysoce kvalitní švédská ocel s velkou odolností proti opotřebení od celosvětově uznávaného výrobce Voestalpine. Dále nabízíme také výrobu pásů z ekonomicky méně náročných materiálů jako je například EHS. Nicméně i v tomto případě jde stále o velmi kvalitní materiály.


Použití

Nejnovější výrobní postupy nám umožňují zhotovit pásy až do šíře 320 mm. Vyrábíme je na objednávku pro všechny typy kmenových pásových pil jako je například Lignotech, Hejtmánek, Lisý, Serra, Wimmer, Mebor, Wravor, Resch, Primultini, Bongioanni, EWD aj. Konkrétní rozměry kmenového pilového pásu vždy přizpůsobíme vlastnostem dané pásové pily a potřebám zákazníka.Provedení

Svařené a vyzubené pásy dodáváme v tomto provedení:

  • Stelitované – jedná se o moderní pilařskou technologii, kdy se na špičky zubů navaří speciální slitina na bázi kobaltu a chromu s přísadou dalších prvků, tvořící po vybroušení řezný břit zubu. Hrot je pak velmi tvrdý a otěruvzdorný, má delší životnost a delší interval ostření. Stelitované pásy také umožňují vyšší posuvnou rychlost a zaručují úsporu času díky méně časté nutnosti výměny nástroje.


Svařování

Hlavní sváry na pásech do šíře až 210 mm jsou svářeny natupo na svářecích strojích Ideal. Jedná se o nejkvalitnější technologii svařování termoplastických těles. Vzniklý svár má homogenní strukturu a díky tomu je pevný a odolný. Na naše sváry poskytujeme doživotní záruku.Servis

Provádíme kompletní servis kmenových pilových pásů. Například válcování, které vyrovnává nerovnosti těla pásu a dodá mu dostatečné napětí, čímř zajišťuje jeho stabilitu v řezu. Správně naválcovaný pás přiléhá celou svojí plochou na pásovnice pily. Realizujeme opravy těla pásu, ostření a případně obnovíme stelit.


 

Máte dotaz?
Kontaktujte nás.

Máte jakýkoliv dotaz? Vyplňte rychlý dotazník a my se vám ozveme do druhého pracovního dne.    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

    Wood Planks